Istraga toga kako je u pritvoru umro brat osumnjičenog za ubistvo Danke - za mesec dana ni makac

Pre mesec dana Više javno tužilaštvo u Nišu je Sektoru unutrašnje kontrole MUP-a naložilo da postupi po Zahtevu za prikupljanje potrebnih obaveštenja.
Istraga toga kako je u pritvoru umro brat osumnjičenog za ubistvo Danke - za mesec dana ni makac
Foto: 021.rs
Ovo se odnosi na slučaj smrti brata osumnjičenog za ubistvo devojčice iz Bora. 
 
Iako je prošlo mesec dana, do Višeg javnog tužilaštva još uvek nije stigla nikakva informacija od Sektora unutrašnje kontrole, piše Danas.
 
Više javno tužilaštvo u Nišu Danas je pitao u kojoj fazi se nalazi istraga povodom smrti jednog od osumnjičenih D. D, odnosno da li je Sektor unutrašnje kontrole postupio po zahtevima za prikupljanje potrebnih obaveštenja koje je ovo tužilaštvo poslalo SUK-u 29. aprila, kao i da li je tužilaštvo do sada pronašlo elemente krivičnog dela u ovom događaju i ako jeste koje krivično delo je kvalifikovano.
Na ovo pitanje iz VJT u Nišu su odgovorili da će nakon što dobiju izveštaj SUK-a doneti odluku o ovom slučaju.
 
Ovo praktično znači da SUK već mesec dana nije uradio ništa povodom istrage smrti D. D, za koga se u javnosti sumnja da je podlegao povredama koje su mu naneli policajci u Boru.
 
Redakcija Danasa je, takođe, zatražila od VJT u Nišu i da saopšti kakvi su rezultati obdukcije tela D. D, odnosno da kažu da li je on preminuo prirodnom smrću ili nasilno.
Na to pitanje nije stigao odgovor, a u zvaničnom dopisu su naveli da će o svim merama i radnjama koje tužilaštvo bude preduzimalo javnost biti blagovremeno obaveštena na njihovom zvaničnom sajtu i to samo ako postoji opravdan interes javnosti da zna, kako ne bi došlo do otežavanja istrage.
 
Advokat Vladimir Terzić za Danas kaže da ne zna šta je razlog neažurnog postupanja Višeg javnog tužilaštva u Nišu i Sektora unutrašnje kontrole.
 
"Ovakav krivični predmet, koji izaziva uznemirenje javnosti, s obzirom da postoje osnovi sumnje da je neko službeno lice izvršilac teškog krivičnog dela, trebalo je prioritetno raditi, kako u tužilaštvu, tako i u SUK-u, jer se protekom vremena kompromituju dokazi koji bi mogli potvrditi postojanje nečije krivice za smrt lica koje se nalazilo u policijskom zadržavanju. Neshvatljiv je stav postupajućeg tužioca, koji ne razume opravdano interesovanje javnosti, s obzirom da se ne radi o potencijalnom izvršiocu iz kriminogenih struktura, već iz policijskih, zaduženih za otkrivanje i suzbijanje kriminala, a ne vršenje", navodi Terzić.
On dalje dodaje i da ne vidi šta to unutrašnja kontrola radi već mesec dana.
 
"Da li je u pitanju jedan ili više izvršilaca, može se utvrditi samo pri efikasnom postupanju, a ne vidim šta bi unutrašnja kontrola radila mesec dana. Potrebno je bilo ispitati sve policajce koji su imali kontakt sa pokojnim osumnjičenim, analizirati njihove iskaze, izuzeti materijalne dokaze na koje se ukaže u iskazima, proveriti ih forenzički i rezultati bi već bili vidljivi. Protok vremena odgovara izvršiocu ili izvršiocima i nadam se da ova sporost nije namerna, u smislu nekakvog prikrivanja", kaže Terzić.
  • Армаггедон

    30.05.2024 12:50
    Тужилаштво као и све стране у поступку има право да се брани ћутањем што тренутно и користи. Смејурија како нас праве будалама,а ви седите кући 2 јуна па после да кукамо заједно по друштвеним мрежама.
  • Lina

    30.05.2024 11:26
    .
    Neverovatno da postoje primeri, opisani cak i u nasoj seriji KIinc (koja je motivisana istinitim dogadjajima), gde policija prebije nevinog, koji od povreda umre, a onda za to niko ne odgovara. Nije li to dokaz sistemske korupcije izvrsne, sudske pa i zakonodavne vlasti? Posto "vrana vrani oci ne vadi", pretpostavljam da ce po istom pricipu i ovo da se zavrsi, a ako se nadje neka postenjacina njega ce smeniti, skrajnuti ili "ukinuti". Mala je sansa, ali verujem da ce na kraju svakoga stici pravda na ovome ili onome svetu

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija