Pašalić: Više od 80.000 dece radno eksploatisano, posledica siromaštva i zloupotreba

Zaštitnik građana Zoran Pašalić izjavio je povodom Međunarodnog dana borbe protiv dečjeg rada da je više od 80.000 dece u Srbiji izloženo nekoj vrsti radne eksploatacije.
Pašalić: Više od 80.000 dece radno eksploatisano, posledica siromaštva i zloupotreba
Foto: Pixabay

Pašalić je dodao da nadležni organi treba da obezbede mehanizme za eliminisanje te pojave.

Pašalić je rekao da su prinudnom radu najčešće izložena deca koja žive i rade na ulici i da je ta pojava najčešće posledica siromaštva i zloupotreba od strane odraslih.

"Više od 80.000 dece u Srbiji, prema dostupnim podacima, izloženo je nekoj vrsti radne eksploatacije koja ostavlja ozbiljne posledice po njihovo zdravlje i razvoj. U obavezi smo da jačamo zakonodavstvo i politike koje štite decu od iskorišćavanja, ali i da osnažujemo institucije koje sprovode zakone", kazao je zaštitnik građana.
 
Međunarodni dan borbe protiv dečjeg rada ustanovljen je 2002. godine.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Lenka

    12.06.2024 22:22
    @strpljenja
    Biće ih više, slažem se, jer će žutaći u međuvremenu (do 2027/28) naglo osiromašiti (pošto ne umeju da smanje nivo potrošnje), a nikada prehodno u svojim mizernim životima, nisu naučili da rade bilo šta pošteno.
  • strpljenja

    12.06.2024 16:48
    malo Pašalicu, do sledecih izbora bice ih barem 5 puta više, obzirom na rezultate svih vaših dosadašnja zalaganja kao zaštitnika gradjana. Utešite se malo nac.stadionom, letecim automobilima, exspom i drugim brojnim blagodetima srpskog carstva. Sistem nije zakazao, zar ne?

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija