
Ko je sve u trci za direktora RTV-a?
Na konkurs za generalnog direktora Radio-televizije Vojvodine prijavilo se više kandidata nego na prethodnom propalom javnom pozivu, koji je trajao duplo duže.

Foto: 021.rs
Na konkurs, koji je 1. jula objavljen nakon što na prethodnom Upravni odbor RTV-a nije poklonio poverenje nijednom od dvojice kandidata koji su ispunjavali formalne uslove, prijavilo se uz četvoricu "starih" kandidata, troje je novih zainteresovanih za poziciju čelnog čoveka pokrajinskog Javnog servisa, piše Cenzolovka.
Osim jednog, svi ostali su na RTV-u ili nekad radili ili su u toj medijskoj kući i dalje zaposleni.
Kako Cenzolovka saznaje, prijave su do 31. jula u ponoć podneli Budimir Marković, Željko Dvožak, Slobodan Mojak i Dragan Guzijan, kao i Tanja Brkljač, Branko Paravinja i Stanimir Stajšić.
Svi prijavljeni, osim Paravinje, potvrdili su u odvojenim izjavama za Cenzolovku da su se prijavili na konkurs.
Četvorica u novom pokušaju
Budimir Marković, trenutno penzioner, a tokom rada u RTV-u, pored ostalog, šef Centra informativnog programa RTV-a, i Željko Dvožak, nekadašnji čelnik Opštine Kula, a već sedam godina službenik pokrajinske vlade, ušli su nakon prethodnog konkursa u uži krug kandidata za generalnog direktora.
Preostala trojica prijavljenih – Mojak, Guzijan i Zoran Cvetković – sva trojica reditelji na RTV-u, prema mišljenju Komisije za razmatranje i pripremu dokumentacije po sprovedenom konkursu, nisu ispunili formalne uslove iz konkursa.
I Guzijan i Mojak potvrdili su nam da su za ovaj konkurs priložili dopunjenu dokumentaciju.
Dva meseca pošto je komisija donela odluku o tome ko od prijavljenih ispunjava uslove za imenovanje za generalnog direktora RTV-a, UO te kuće konačno se okupio, ali na toj sednici ni Marković ni Dvožak nisu dobili potreban broj glasova (šest). Doneta je odluka o raspisivanju novog konkursa.
Na istoj sednici, održanoj 20. juna, konstatovana je i ostavka vršioca dužnosti generalnog direktora Jožefa Klema, koji je kućom rukovodio od jula 2021, kada je generalnom direktoru Miodragu Koprivici istekao mandat; od tada RTV, inače, nema čelnog čoveka.
Za novu v.d. direktorku imenovana je Sanja Jašarević Kužić, zamenica generalnog direktora.
Međutim, naknadno se ispostavilo da je Klem istog 20. juna povukao tu ostavku, podnetu još 2. juna, pa je UO, tvrdeći da tu ostavku nije na vreme dobio, narednog dana bio prinuđen da poništi odluku o imenovanju nove v.d. direktorke, čime je nastavio da teče Klemov mandat kao vršioca dužnosti.
Iako je prvobitna odluka UO o imenovanju nove v.d. direktorke i dalje bila na snazi (sve do sednice narednog dana), vest koju je RTV o tome objavio već posle nekoliko sati je bez objašnjenja uklonjena sa sajta te kuće, kao i sa još nekih, u sklonosti prema vlastima srodnih portala.
Troje novih u trci
Tanja Brkljač je trenutno šefica produkcije u Studiju Moderna (Telešop).
Na svom Linkdin profilu navodi da je na TV Novi Sad radila od 1986. do 2002, kao urednica vesti, novinarka i prezenterka. Od 2002. do 2004. godine bila je savetnica za medije predsednika Skupštine AP Vojvodine Nenada Čanka.
Stanimir Stajšić je u RTV-u na poziciji zamenika direktora poslovne jedinice Podrška poslovanju.
Branislav Paravinja svojevremeno je bio pomoćnik generalnog direktora RTV-a za finansije.
Bio je i predsednik Gradskog odbora Socijalističke partije u Somboru, zamenik direktora tamošnje Fabrike ulja Sunce, a krajem 90-ih obavljao je dužnost načelnika Zapadnobačkog okruga i bio poslanik SPS-a u Skupštini AP Vojvodine (1997-2000).
Prema saznanjima Cenzolovke, "trijaža" prijavljenih kandidata mogla bi biti obavljena već iduće sedmice, kada bi Komisija za razmatranje i pripremu dokumentacije po sprovedenom konkursu trebalo da odluči ko od prijavljenih ispunjava formalne uslove iz konkursa.
Među tim uslovima je i da kandidat dolazi iz redova uglednih stručnjaka iz oblasti koje su od značaja za obavljanje poslova ustanove Javnog medijskog servisa, kao i da ima najmanje deset godina iskustva na rukovodećim mestima.
Od svih prijavljenih traži se da uz ostalu dokumentaciju prilože program rada i upravljanja RTV-om. Mandat generalnog direktora traje pet godina.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
FOTO, VIDEO: Studenti koji su biciklima išli do Strazbura stigli u Novi Sad
18.04.2025.•
0
Veliki broj Novosađana dočekao je u kampusu studente koji su biciklima vozili do Strazbura.
Svetski dan knjige: U Gradskoj biblioteci u sredu besplatan upis, izložba i gost-bibliotekar
18.04.2025.•
0
Upis u Gradsku biblioteku u Novom Sadu biće besplatan za decu i odrasle u sredu, 23. aprila.
Beljanski o putu do Strazbura: Može se očekivati veće interesovanje evropskih institucija
18.04.2025.•
8
Predsednik AKV Vladimir Beljanski, koji je zajedno sa studentima biciklom išao do Strazbura, smatra da se kao epilog akcije može očekivati veće interesovanje evropskih institucija.
Novosadski poštar koji je otpušten zbog štrajka za 021.rs: Kulminacija pritisaka
18.04.2025.•
4
Novosadski poštari bili su u obustavi rada tri nedelje u periodu od sredine februara do sredine marta. Sada su krenuli i prvi otkazi zbog ovog čina.
Doček studenata biciklista iz Strazbura pomeren za 20h
18.04.2025.•
15
Studenti u blokadi Univerziteta u Novom Sadu pozvali su kolege i građane da u petak, 18. aprila u 20 časova ispred Rektorata dočekaju studente bicikliste iz Strazbura.
Počeli radovi na igralištu u Kameničkom parku, uskoro i zamena mobilijara
18.04.2025.•
6
U Kameničkom parku su počeli pripremni radovi na rekonstrukciji dečijeg igrališta.
Slobodan univerzitet: Pritisci na akademsku zajednicu, ostajemo dosledni u podršci studentima
18.04.2025.•
5
Akademska mreža Slobodan univerzitet iz Novog Sada najoštrije osuđuje sve intenzivnije pokušaje vlasti da "naruši autonomiju visokoškolskih ustanova".
Izmenjeno radno vreme Doma zdravlja "Novi Sad" tokom uskršnjih praznika
18.04.2025.•
0
Dom zdravlja "Novi Sad" radiće po izmenjenom raposredu tokom uskršnjih praznika.
Inspektor u penziji o optužnici za pad nadstrešnice: Tri tužilaštva u jednom predmetu - opstrukcija
18.04.2025.•
3
Potvrđena je optužnica protiv troje okrivljenih za pad nadstrešnice u Novom Sadu, a u vezi sa izvršenjem nekoliko krivičnih dela sa koruptivnim elementima, koje su imale za posledicu pad nadstrešnice.
Četiri novosadska poštara dobila otkaz zbog obustave rada i podrške studentima
17.04.2025.•
9
Četvorica radnika "Pošte Srbije" u Novom Sadu, koji su bili u obustavi rada od 14. februara do početka marta, danas su dobili otkaze, reko je jedan od poštara.
Uklonjena reklama sa bilborda za stanove za mlade ispred Železničke stanice
17.04.2025.•
39
Reklama na bilbordu Poštanske štedionice na kojem se nude krediti za stanove za mlade, uklonjena je ispred Železničke stanice nakon reakcija javnosti i određenih odborničkih grupa u Novom Sadu.
Mićin o reklami na bilbordu: "Nije bilo namere, reklama je postavljena potpuno iz nehata"
17.04.2025.•
72
Gradonačelnik Žarko Mićin izjavio je "da nije postojala nikakva namera iza postavljanja reklame kod Železničke stanice sa porukom 'Jer mi gradimo snove' u vezi sa stambenim kreditima za mlade".
Veliki petak pred Novosađanima: Šta vas očekuje u gradu?
17.04.2025.•
1
Pravoslavni hrišćani obeležavaju Veliki petak koji se smatra najtužnijim danom hrišćanstva, ali Novi Sad i na ovaj dan ima šta da ponudi.
FOTO, VIDEO: Ispred Rektorata dočekani studenti biciklisti koji su vozili do Novog Pazara i Kraljeva
17.04.2025.•
0
Kolege studenti, roditelji i građani dočekali su Ispred Rektorata studenate bicikliste koji su vozili više od 520 kilometara na proteste u Novi Pazar i Kraljevo.
"Roditelji za povratak đaka u škole" zahtevaju od Vlade da vrate srednjoškolce u klupe
17.04.2025.•
13
Roditelji okupljeni u Viber zajednici "Roditelji za povratak đaka u škole"obratili su se saopštenjem javnosti i institucijama Republike Srbije sa zahtevom da se srednjoškolci vrate na nastavu.
Studenti Pravnog u blokadi: "Nikakve ankete, biće kako plenum kaže"
17.04.2025.•
7
Studenti Pravnog fakulteta Univerziteta u Novom Sadu u blokadi, poručili su da ne prihvataju plan o nadoknadi nastave i poručuju da je on suprotan volji plenuma.
Pokret Bravo traži uklanjanje bilborda o stambenim kreditima ispred Železničke stanice u Novom Sadu
17.04.2025.•
2
Građanski pokret Bravo traži da se hitno ukloni bilbord sa kreditima za mlade koji se nalazi ispred Železničke stanice u Novom Sadu, na kojoj je u padu nadstrešnice, 1. novembra, stradalo 16 osoba.
Od utorka: Privremena zabrana saobraćaja u Železničkoj ulici u Futogu
17.04.2025.•
1
Zbor popravke kolovoza u Železničkoj ulici u Futogu, saobraćaj će biti privremeno obustavljen od utorka, 22. aprila, do srede 30. aprila.
FOTO, VIDEO Održana sednica Skupštine Vojvodine: Protesti, jaja, buka i duge diskusije
17.04.2025.•
80
Deveta sednica Skupštine Vojvodine održana je u svetlu protesta studenata i građana, ali i dugačkih diskusija o tačkama dnevnog reda.
VIDEO Reklama kredita za mlade ispred Železničke stanice u Novom Sadu: "Mi gradimo snove"
17.04.2025.•
40
Ovih dana se na Potkovici kod Železničke stanice može videti reklama za stambene kredite za mlade koje je prvobitno najavio Aleksandar Vučić.
Mićin: Stabilizacija vodosnabdevanja u Novom Sadu teče po planu, restrikcije sad od 1 do 4h ujutru
17.04.2025.•
5
Radovi na stabilizaciji vodosnabdevanja u Novom Sadu teku prema planu.
Komentari 11
miloš
ovi nas stvarno z.... sa "kandidatima"???
Noki
Miloš
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar