
Kritična masa danas vozi kroz grad, biciklisti će potom postavljati pitanja nadležnima
Evropska nedelja mobilnosti biće obeležena i u Novom Sadu, programom koji će se održati u petak, 20. septembra, na platou ispred "Promenade".
Foto: 021.rs
Evropska nedelja mobilnosti svake godine se održava između 16. i 22. septembra s pratećim programom u Novom Sadu.
Slogan ovogodišnje nedelje mobilnosti je "Krećimo se kvalitetnije", a odnosi se na bolje i efikasnije korišćenje javnih prostora u gradovima, posebno ulica, ali i trgova, trotoara i drugih mesta za susrete svih kategorija stanovništva.
"Kvalitetniji javni prostori koji su ugodni za boravak ljudi, doprinose aktivaciji lokalnih zajednica i podstiču stanovništvo na korišćenje aktivnih vidova kretanja kao što su pešačenje i bicikliranje", stoji u najavi organizatora.
U Novom Sadu glavni program će biti 20. septembra.
Tom prilikom pripremljeni su brojni rekreativni, zanimljivi i edukativni sadržaji za posetioce, a događaj će obeležiti i biciklistička vožnja "Kritična masa" kroz Novi Sad sa početkom u 17 časova na platou. U vožnji će učestvovati zamenica ambasadora Evropske unije Plamena Halačeva.
U 11 časova će se održati radionica "Saobraćajna pravila za bicikliste".
Radionica Prve pomoći počinje od 12 časova. Dva sata kasnije je trening bezbedne vožnje.
Novosađani će moći da provere svoje bicikle u delu programa "Sigurnosna provera bicikla" koja je u 15 časova.
Za kraj programa najavljena je tribina "Biciklisti pitaju grad", u kojoj je predviđeno da građani postavljaju pitanja nadležnima u vezi sa biciklističkim saobraćajem u Novom Sadu.
Uz zamenicu šefa Delegacije Evropske unije Plamenu Halačevu, Evropskoj nedelji mobilnosti prisustvovaće i gradonačelnik Novog Sada Milan Đurić.
Kampanja Evropske nedelje mobilnosti se sprovodi od 2002. godine.
Izmena u saobraćaju
Zbog održavanja Kritične mase u petak od 17 do 19 časova, privremeno će biti izmenjen režim saobraćaja.
Vožnja će biti pod pratnjom policije, radi povećane bezbednosti, a u ulicama kojima se biciklisti kreću saobraćaj će biti usporen.
Biciklisti kreću sa platoa Spensa, izlaze na Bulevar cara Lazara sve do ulice Ive Andrića, skreću u Narodnog fronta, nastavljaju Fruškogorskom, Bulevarom cara Lazara, Kejom žrtava racije, Trgom neznanog junaka, Bulevarom Mihajla Pupina, Uspenskom, Šafarikovom, Ulicom Jovana Subotića, Kisačkom, Bulevarom Jaše Tomića, Bulevarom oslobođenja, Ulicom Maksima Gorkog, Dimitrija Tucovića sa završetkom na platou Spensa.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
"Poljoprivredni pravi buku": Studentski protest podrške profesorki u nedelju ispred PS Stari grad
29.03.2025.•
0
Studenti u blokadi Poljoprivrednog fakulteta u Novom Sadu u nedelju, 30. marta, organizuju protest podrške njihovoj profesorki Dragani Budakov.
Potpisivanje inicijative za Generalštab tokom vikenda ispred FTN-a
29.03.2025.•
1
Studenti u blokadi fakulteta u Novom Sadu organizuju potpisivanje inicijative za Generaštab.
Lepe vesti za kraj nedelje: U Novom Sadu rođeno 16 beba
29.03.2025.•
0
U novosadskoj Betaniji u protekla 24 časa rođeno je 16 beba.
Dačić: Navodi o napadu apsolutna laž, dokaz izjava studenta u bolnici
29.03.2025.•
37
Ministar policije Ivica Dačić objavio je izjavu studenta koji se posle napada u centru Novog Sada nalazio u bolnici, teško povređen.
Tužilaštvo naložilo policiji da pribavi video snimke i izjave učesnika i očevidaca tuče
29.03.2025.•
3
Osnovno javno tužilaštvo u Novom Sadu naložilo je policijskoj upravi da preduzme "niz operativnih mera u skladu sa zakonom" u cilju rasvetljavanja "kritičnog događaja" u ulici Laze Telečkog.
FOTO, VIDEO: Završen studentski protest u Laze Telečkog
29.03.2025.•
40
Protest u centru grada zbog prebijanja četvorice studenata DIF-a, koji su organizovale njihove kolege studenti u blokadi, završen je 10 minuta posle ponoći.
Studenti iz Novog Sada idu biciklima do Strazbura
28.03.2025.•
46
Studenti u blokadi ići će biciklima od Novog Sada do Strazbura kako bi se obratili Savetu Evrope.
Mićin: Studenti u alkoholisanom stanju sami izazvali sukob
28.03.2025.•
52
Gradonačelnik Novog Sada Žarko Mićin oglasio se povodom incidenta koji se sinoć dogodio u centru Novog Sada, a u kojem su povređeni studenti.
Oglasila se pivnica "Tata Brada" o incidentu sa studentima
28.03.2025.•
8
Na večerašnjem protest u Novom Sadu išaran je ulaz u pivnicu "Tata Brada", a ime ugostiteljskog objekta je precrtano.
Mlađan Dinkić ponovo odgovorio Anketnoj komisiji
28.03.2025.•
3
"Profesorski rečeno, Anketna komisija je - promašila temu", poručio je, između ostalog, nekadašnji ministar finansija Mlađan Dinkić u novom saopštenju.
Advokatska komora Vojvodine pridružila se potpisima tužilaca i sudija u osudi Vučićeve izjave
28.03.2025.•
14
Advokatska komora Vojvodine saopštila je da se pridružuje potpisima sudija i tužilaca kojim se osuđuje Vučićeva izjava da će "oni tužioci koji ne budu štitili poredak i zakon biti promenjeni".
Klinički centar Vojvodine: Jedan pretučeni student ostaje na bolničkom lečenju
28.03.2025.•
2
Klinički centar Vojvodine (KCV) saopštio je da je na lečenju zadržan jedan od tri pacijenta - studenta koji su primljeni prethodne noći u Urgentni centar.
Serbia Zijin Mining dobitnik nagrade "Kapetan Miša Anastasijević"
28.03.2025.•
0
Kompanija Serbia Zijin Mining, vlasnik prvog zelenog rudarskog projekta i pionir održivog rudarstva u Srbiji, dobitnik je prestižne nagrade "Kapetan Miša Anastasijević".
Oglasili se Vučević i SNS o incidentu u Novom Sadu, kažu da studenti lažu
28.03.2025.•
32
Premijer u ostavci Miloš Vučević oglasio se na mreži instagram povodom prebijanja četiri studenta u Novom Sadu, a saopštenjem se oglasio i Gradski odbor Srpske napredne stranke u Novom Sadu.
MUP o prebijanju studenata u Novom Sadu: Šta je zapisano u službenoj belešci
28.03.2025.•
43
Ministarstvo unutrašnjih poslova saopštilo je da su policijski službenici PU Novi Sad noćas, oko 2.25 časova upućeni u Katoličku portu odakle je NN lice prijavilo da je u toku tuča više lica.
Marinković: "Odgovorili smo TOK-u, naša misija je da ukažemo i na druge oblike odgovornosti"
28.03.2025.•
1
Član Anketne komisije za utvrđivanje odgovornosti za pad nadstrešnice Tanasije Marinković, rekao je da ta komisija nije predala svoj izveštaj TOK-u, ali da je na zahtev tog Tužilaštva odgovorila.
Večeras protest zbog napada na studente u Novom Sadu
28.03.2025.•
10
Studenti u blokadi fakulteta Univerziteta u Novom Sadu najavili su da će večeras u 21 čas, protestovati kod fontane u Katoličkoj porti zbog prebijanja njihovih kolega.
Pretučena četiri studenta Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja: Dvojica teže povređena
28.03.2025.•
89
Četiri studenta Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja u blokadi pretučena su sinoć u centru Novog Sada.
FOTO, VIDEO: Završena petočasovna blokada turbo kružnog toka: "Suluda je uredba"
28.03.2025.•
77
Zaposleni na Fakultetu tehničkih nauka počeli su danas u 10h blokadu turbo kružnog toka kod Promenade, koju su završili tačno u 15 časova, a saobraćaj u tom delu grada sada se odvija nesmetano.
Mićin nakon što su ga Limanci bukom ispratili: Nije veći demokrata onaj ko glasnije viče
28.03.2025.•
48
Gradonačelnik Novog Sada Žarko Mićin oglasio se nakon što ga je sinoć bukom sa Limana ispratila grupa građana.
Imate mesečnu ili godišnju kartu za GSP u Novom Sadu? Ni to nije dovoljno da ne budete kažnjeni
28.03.2025.•
69
Građani koji putuju autobusima JGSP "Novi Sad", a pritom imaju plaćene mesečne ili godišnje karte za prevoz, počeli su prilikom kontrole da dobijaju opomene.
Komentari 23
Komšija
Čekaj jel ti stvarno glumiš da živiš u Novom Sadu pa tako vividno opisuješ dešavanja u njemu?
Inače Biciklistička inicijativa je svojim radom više naškodila biciklistima umesto što je pomogla, umesto da se bore protiv idiotskih saobraćajnih rešenja koje gradska uprava gura i za staze u centru umesto bašti kafića oni rasipaju energiju na vozanje u čoporu i brojače bicikala, a zauzvrat dobijaju beskorisne ali profitabilne projekte a njihovi članovi od sitnih kuvara postaju "gospoda".
Pogodi ko je
Bojan
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar