.jpg)
Zatvaraju se ulice u Novom Sadu i za vikend: Pogledajte sve detalje
I tokom subote i nedelje pojedine ulice u Novom Sadu biće zatvorene za saobraćaj zbog Međunarodne biciklističke trke i Novosadskog maratona.
Foto: 021.rs
Zatvaranje ulica je počelo u petak, u 14.30 časova, zbog biciklističke trke, što je dovelo do kolapsa u saobraćaju.
I tokom vikenda pojedine ulice biće zatvorene, a u nedelju linija 11 gradskog prevoza neće uopšte saobraćati.
U ovom tekstu pročitajte detaljne izmene koje očekuju Novosađane za vikend.
Izmene - biciklistička trka
Privremeno će biti zabranjen saobraćaj na Bulevaru Mihajla Pupina od Ulice Žarka Zrenjanina do Ulice Jovana Đorđevića u subotu, 12. oktobra od 11 do 12.15 časova.
Zabrana važi i za Uspensku, Šafarikovu, Ulicu Jovana Subotića i Temerinsku ulicu od Kisačke do Venizelosove sve dok takmičari ne prođu ovu deonicu. Kako takmičari prođu određenu trasu, tako prestaje privremena izmena režima saobraćaja.
Saobraćaj će se u obe etape odvijati i kontrolisati uz pomoć saobraćajne policije.
Autobusi GSP-a na linijama 3, 3a, 6, 9, 9a, 60, 61, 62, 63, 64, 69 u subotu, 12. oktobra će promeniti trasu.
U delu Bulevara Mihajla Pupina, od raskrsnice sa Ulicom Žarka Zrenjanina do raskrsnice sa ulicama Pionirskom i Jovana Đorđevića, autobuski saobraćaj odvijaće se na sledeći način:
Linija 3
Smer sa Detelinare - Od raskrsnice Jevrejske i Uspenske ulice autobusi skreću desno u Jevrejsku ulicu, zatim levo na Bulevar oslobođenja, levo u Ulicu Maksima Gorkog, levo na Kej žrtava racije, levo na Trg Neznanog junaka do Varadinskog mosta i dalje nastavljaju redovnom trasom kretanja (preko Varadinskog mosta).
Smer iz Petrovaradina - Autobusi sa Varadinskog mosta skreću desno na Trg Neznanog junaka, desno na Beogradski kej, pravo Kejom žrtava racije, zatim desno u Ulicu Maksima Gorkog, desno na Bulevar oslobođenja, desno u Jevrejsku ulicu, levo u Uspensku ulicu i dalje nastavljaju redovnom trasom kretanja.
Linija 3a
Smer sa Železničke stanice - Od raskrsnice Bulevara oslobođenja i Jevrejske ulice autobusi saobraćaju pravo Bulevarom oslobođenja, skreću levo u Ulicu Maksima Gorkog, zatim levo na Kej žrtava racije, levo na Trg Neznanog junaka do Varadinskog mosta i dalje nastavljaju redovnom trasom kretanja (preko Varadinskog mosta).
Smer iz Petrovaradina - Autobusi sa Varadinskog mosta skreću desno na Trg Neznanog junaka, desno na Beogradski kej, saobraćaju pravo Kejom žrtava racije, zatim desno ulaze u Ulicu Maksima Gorkog, desno na Bulevar oslobođenja do raskrsnice sa Jevrejskom ulicom i dalje nastavljaju redovnom trasom kretanja.
Linija 6
Smer sa Adica - Od raskrsnice Futoške ulice i Bulevara oslobođenja autobusi saobraćaju desno na Bulevar oslobođenja, levo u Ulicu Maksima Gorkog, levo na Kej žrtava racije do Beogradskog keja i dalje nastavljaju redovnom trasom kretanja.
Smer sa Podbare - Autobusi sa Beogradskog keja saobraćaju pravo Kejom žrtava racije, zatim skreću desno u Ulicu Maksima Gorkog, desno na Bulevar oslobođenja, levo u Futošku ulicu i dalje nastavljaju redovnom trasom kretanja.
Linije 9 i 9a
Smer iz Petrovaradina - Autobusi sa Varadinskog mosta skreću desno na Trg Neznanog junaka, desno na Beogradski kej, saobraćaju pravo Kejom žrtava racije, zatim desno Bulevarom cara Lazara do raskrsnice sa Stražilovskom ulicom i dalje nastavljaju redovnom trasom kretanja.
Smer sa Novog naselja - Od raskrsnice Bulevara cara Lazara i Stražilovske ulice autobusi saobraćaju pravo Bulevarom cara Lazara, levo na Kej žrtava racije, levo na Trg Neznanog junaka do Bulevara Mihajla Pupina i dalje nastavljaju redovnom trasom kretanja (preko Varadinskog mosta).
Linije 60, 61, 62, 63, 64 i 69
Smer iz Novog Sada - Od raskrsnice Maksima Gorkog i Stražilovske ulice autobusi saobraćaju pravo Ulicom Maksima Gorkog, skreću levo na Kej žrtava racije, levo na Trg Neznanog junaka do Varadinskog mosta i dalje nastavljaju redovnom trasom kretanja (preko Varadinskog mosta).
Smer iz mesta - Autobusi sa Varadinskog mosta skreću desno na Trg Neznanog junaka, desno na Beogradski kej, saobraćaju pravo Kejom žrtava racije, zatim desno ulaze u Ulicu Maksima Gorkog, skreću desno na Bulevar oslobođenja i dalje nastavljaju redovnom trasom kretanja.
Autobusi na izmenjenom delu trase linije 3 koriste privremeno stajalište Kej žrtava racije/Maksima Gorkog (u smeru ka Varadinskom mostu) i postojeća stajališta drugih linija, osim autobuskog stajališta Bulevar oslobođenja/Futoška ulica.
Autobusi na izmenjenom delu trasa 3A, 6, 60, 61, 62, 63 64 i 69 koriste postojeća stajališta drugih linija.
Autobusi na linijama 9 i 9a, pored postojećih stajališta drugih linija koriste privremena stajališta na Bulevaru cara Lazara (ispred Tehnološkog fakulteta) i privremeno stajalište Kej žrtava racije/Maksima Gorkog (u smeru ka Varadinskom mostu).
Novosadski maraton
Režim saobraćaja biće privremeno izmenjen u nedelju, 13. oktobra zbog održavanja 32. međunarodnog atletskog Novosadskog maratona. Ova izmena će važiti u nedelju, od 9.30 do 16 časova.
Režim se menja u sledećim ulicama, počev od Trga slobode: Zmaj Jovina, Dunavska, Beogradski kej, Bajči Žilinskog (okret kod prodavnice "Univerexport"), Kej žrtava racije, Bulevar cara Lazara (od Keja žrtava racije do Ulice Dr Sime Miloševića), Dr Sime Miloševića, Jirečekova, Fruškogorska, Bulevar despota Stefana, Dr Zorana Đinđića i Dr Ilije Đuričića.
Autobusi GSP-a na linijama 1, 6, 8 i 13 privremeno će promeniti trasu, dok će linije 11a i 11b privremeno biti ukinute.
Linije 1, 8
Smer iz centra - Na raskrsnici ulica Fruškogorska i Narodnog fronta autobusi će skretati desno u Ulicu Narodnog fronta do stajališta Narodnog fronta/Fruškogorska, gde će čekati naredni polazak.
Smer sa Limana - Autobusi će od početnog stajališta Narodnog fronta/Fruškogorska skretati desno na Bulevar oslobođenja, desno na Bulevar cara Lazara i dalje nastavljati redovnom trasom.
Linija 6
Vozila će u smeru Adice-Podbara saobraćati skraćenom trasom do terminala u Šafarikovoj ulici, gde će biti i polazno stajalište za suprotni smer. Polasci sa navedenog terminala obavljaće se sa kašnjenjem od 10 minuta u odnosu na vreme polaska sa Podbare.
Linije 11A i 11B
Neće saobraćati za vreme Novosadskog maratona.
Linija 13
Smer sa Detelinare - Na raskrsnici Bulevara cara Lazara i Fruškogorske ulice autobusi će skretati desno u Fruškogorsku ulicu, desno u Ulicu Narodnog fronta do stajališta Narodnog fronta/Fruškogorska, gde će čekati naredni polazak.
Smer sa Univerziteta - Autobusi će od početnog stajališta Narodnog fronta/Fruškogorska skretati desno na Bulevar oslobođenja, levo na Bulevar cara Lazara i dalje nastavljati redovnom trasom.
Na izmenjenom delu trasa koristiće se postojeća stajališta drugih linija.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
FOTO, VIDEO: Uhapšeni student FTN-a pušten iz pritvora, zabranjen mu je prilazak dekanu DIF-a
29.04.2025.•
3
Studentu FTN-a Veljku Petroviću nije određen pritvor, odlučio je sud. On je u ponedeljak uveče uhapšen, zbog navodnog napada na dekana DIF-a Patrika Drida.
Slobodan univerzitet: Zahtevamo političku odgovornost za nasilje nad studentima i građanima
29.04.2025.•
0
Akademska mreža "Slobodan univerzitet" iz Novog Sada zatražila je političku odgovornost svih koji su naredili ili sprovodili nasilje nad studentima i građanima ispred DIF-a.
Sreda pred Novosađanima: Kakav će biti poslednji aprilski dan?
29.04.2025.•
0
Poslednjeg dana aprila očekuje nas lepo vreme i puno dešavanja.
Pokret za preokret: RTV za 70 dana u Dnevniku vlastima posvetio 345 minuta, a opoziciji 10
29.04.2025.•
0
Predsednik Pokreta za preokret Janko Veselinović izjavio je da je RTV za 70 dana predstavnicima vlasti posvetila 345 minuta a opoziciji deset minuta, u Dnevniku u 17 sati, koji reemituje i RTS.
Pušten Brajan Brković, kod sudije 28. maja
29.04.2025.•
1
Aktivista Građanskog pokreta Bravo Brajan Brković, koji je juče popodne uhapšen, i kome je tada određeno zadržavanje, pušten je danas.
VIDEO: Ansambl Baleta SNP-a otkazao predstavu u znak protesta zbog prebijanja studenata ispred DIF-a
29.04.2025.•
3
U Srpskom narodnom pozorištu večeras je trebalo da bude izveden balet "Labudovo jezero".
Studenti trkači stigli u Oberpulendorf: Vesti iz Novog Sada daju nam snagu da ne odustanemo
29.04.2025.•
0
Studenti koji trče štafetni maraton do Brisela stigli su u Oberpulendorf u Austriji.
NP "Fruška gora" pred 1. maj: Pozivamo građane da ne narušavaju prirodu i da pravilno odlažu otpad
29.04.2025.•
4
Iz Nacionalnog parka "Fruška gora" kažu da su njihove nadležne službe preduzele sve neophodne mere kako bi teritorija parka bila uređena, bezbedna i spremna za predstojeće prvomajske praznike.
Profesorka Fakulteta bezbednosti: Policija u Novom Sadu zloupotrebljena u političke svrhe
29.04.2025.•
1
Protiv studenata i građana koji su juče blokirali ulazak na novosadski DIF upotrebljena je prekomerna sila, ocenila je profesorka na Fakultetu bezbednosti Svetlana Stanarević.
Pobunjeni univerzitet: Ispunjenje studentskih zahteva i dijalog - jedini način izlaska iz krize
29.04.2025.•
0
Inicijativa "Pobunjeni univerzitet" osudila je postupanje policije u ponedeljak prema demonstrantima ispred novosadskog DIF-a, među kojima je bio veliki broj studenata.
FOTO Izdavanje stanova u Novom Sadu: Donosimo vam pet dobrih ponuda
29.04.2025.•
0
Ukoliko ste u potrazi za stanom u Novom Sadu, donosimo vam nekoliko nekretnina koje se iznajmljuju.
EU: Očekujemo brzu istragu navoda o prekomernoj upotrebi sile u Novom Sadu
29.04.2025.•
2
Zabrinuti smo zbog jučerašnje eskalacije u Novom Sadu, očekujemo brzu istragu svih navoda o prekomernoj upotrebi sile od strane policije, naveo je portparol Evropske komisije Gijom Mersije.
Slučaj "nadstrešnica": Šurlanu produžen pritvor, građevinskoj inženjerki ukinut
29.04.2025.•
0
Viši sud u Novom Sadu produžio je pritvor Nebojši Šurlanu i još osmoro okrivljenih u vezi sa padom nadstrešnice Železničke stanice u Novom Sadu 1. novembra.
Novosađaninu zbog poruke u Viber grupi mesec dana pritvora: Ugrozio bezbednost Vučića
29.04.2025.•
23
Novosađaninu je određena mera zabrane napuštanja stana, nakon što je u Viber grupi jedne mesne zajednice napisao poruku i njom "ugrozio sigurnost predsednika Srbije Aleksandra Vučića".
VIDEO: Policija ponovo odredila zadržavanje uhapšenom studentu FTN, skup ispred novosadskog suda
29.04.2025.•
4
Studenti i građani okupili su se kod zgrade novosadskog suda i tužilaštva kod Spensa u znak podrške studentu FTN-a Veljku Petroviću, koji je sinoć uhapšen.
"Novinarke protiv nasilja" solidarno uz Smiljanu Milinkov posle napada u Novom Sadu
29.04.2025.•
3
Grupa "Novinarke protiv nasilja prema ženama" izrazila je solidarnost sa članicom profesorkom Smiljanom Milinkov koja je u ponedeljak u Novom Sadu doživela policijsko nasilje.
Novosadski studenti 1. maja organizuju protest povodom šest meseci od pada nadstrešnice
29.04.2025.•
6
Novosadski studenti u blokadi fakulteta najavili su protest za 1. maj povodom obeležavanja šest meseci od tragedije na Železničkoj stanici.
Vučić: Nisam zadovoljan radom novosadske policije, nije zaštitila Drida od linča
29.04.2025.•
17
Aleksandar Vučić izjavio je da nije zadovoljan reakcijom policije tokom jučerašnjih incidenata ispred Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje u Novom Sadu jer nije zaštitila dekana Patrika Drida.
Za 1. maj u Novom Sadu sunčano i toplo
29.04.2025.•
0
Sreda, poslednji dan aprila, u Novom Sadu će biti sunčana i topla.
Elektrodistribucija poništila tender zbog žalbi: "Montop" Marka Bosanca ipak neće očitavati brojila
29.04.2025.•
37
Firma "Montop" u vlasništvu Marka Bosanca Bosketa ipak neće očitavati brojila u Srbiji, nakon što je Elektrodistribucija Srbije ocenila ovu ponudu kao neprihvatljivu.
Ukinuto rešenje o zadržavanju studenta FTN zbog navodnog napada na dekana DIF-a
29.04.2025.•
7
Viši sud u Novom Sadu ukinuo je rešenje o zadržavanju studenta Fakulteta tehničkih nauka i vratio na ponovno odlučivanje policiji i tužilaštvu.
Komentari 39
Ja
Dežurno gunđalo
Max
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar