Južnokorejski grad nudi novac parovima da počnu vezu i venčaju se, organizuju i sastanak naslepo

Južnokorejski gradski okrug smislio je novi način da se uhvati ukoštac sa opadanjem nataliteta u zemlji tako što će plaćati svojim građanima da započnu vezu i dobiju decu.
Južnokorejski grad nudi novac parovima da počnu vezu i venčaju se, organizuju i sastanak naslepo
Foto: Pixabay
Okružna kancelarija Saha-gu u Busanu planira sastanak za sklapanje partnera u oktobru i nudi milion vona (750 dolara) ljudima koji počnu da izlaze kao rezultat, navodi "Korean Times".
 
"Ovaj projekat je osmišljen da prevaziđe demografsku krizu usled niske stope nataliteta u Južnoj Koreji formiranjem multikulturalne lokalne zajednice u budućnosti", rekao je načelnik okruga Lee Gap-jun.
Distrikt će održati sastanak naslepo za "neudate Korejce" između 23 i 43 godine koji žive ili rade u tom području, izveštava "Korean Times". Ako par ostane zajedno i odluči se na venčanje pa upozna partnera sa porodicom, svaki od njih dobija dodatnih 1.490 dolara.
 
Univerzitetski profesor sociologije Jung Jae-hoon rekao je za Rojters da Južnokorejci sada odlučuju da troše više novca na sebe umesto da zasnuju porodicu.
Oni su takođe lideri u trošenju novca na luksuznu robu u svetu sa 325 dolara po glavi stanovnika.
 
Ove mere nisu prva inicijativa preduzeta za povećanje nataliteta u zemlji. Mnoge kompanije su počele da nude nagrade za zaposlene koji odluče da osnuju porodicu. Građevinski gigant Booyoung Group nudi svojim zaposlenima 75.000 dolara za svaku bebu koju imaju, objavio je Newsweek u martu ove godine.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Život - Porodica i dom