Petković: Direktna šteta zabrane srpskih proizvoda na KiM 210 miliona evra

Prošlo je godinu dana od odluke vlasti u Prištini da zabrani srpske proizvode na Kosovu i Metohiji.
Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković rekao je za RTS da Priština ovom odlukom najdrastičnije krši ljudska prava. 
 
Prema njegovim rečima, desetinu puta su se obraćali na brojne adrese, ali niko iz međunarodne zajednice ne reaguje.
Kako je rekao, ovo je drugi put da stupa ovakva odluka, prvi put se to dogodilo za vreme Haradinaja kada su uvedene takse od 100 odsto i ta odluka je trajala dve godine, a sada Kurtijeva odluka traje već godinu dana.
 
Privredna komora Srbije procenila je početkom godine, u januaru, da je šteta za šest meseci bila 150 miliona evra.
"Kurti direktno krši i Ceftu i Briselski sporazum i u tom smislu, kada posmatrate najdirektniju štetu koja je prouzrokovana ovom odlukom, to je sada oko 210 miliona evra, ali realna šteta je zapravo mnogo, mnogo veća. Zato što su, prvo, najdirektnije ugroženi Srbi na Kosovu i Metohiji, zato što su mnoge radnje koje su direktno zavisile od srpske robe, mali dućani, prodavnice, zatvoreni", rekao je Petković.
 
Dodaje da na ovakav način mnogi privrednici i proizvođači gube svoje tržište na prostoru Kosova i Metohije.
  • Voja

    15.06.2024 18:52
    Nadrealisti
    Prvo se tvrdi da je naše nešto gde ne sme niko iz vlade da ode.Onda ti tamo što su kao naši postave zabranu uvoza i naprave štetu.Poricanje realnog stanja ima cenu i dostigne lako 210 miliona.
  • B

    14.06.2024 20:54
    B
    A koji ce im? Država Kosovo je otvorila granice sa Albanijom dok je ovde bio veliko Srpski Vasar!
  • Zemlja čudesa

    14.06.2024 17:58
    Tako to ide kad imaš slugeranjsku vlast. Lepo im zatvoriš granicu - nema prolaza za KiM registracije, robu i pasoše ili im uvedeš taksu 20.000€ po kamionu i 2.000€ po čoveku, pa neka malo kruže.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Biznis i ekonomija