
VIDEO Veliki broj građana kod EPS-a, ponovo uvećani računi - dokle više problemi?
Kod zgrade Elektroprivrede Srbije veliki broj građana čeka u redu da bi uložio žalbu na račun za struju.

Foto: 021.rs
Građanima su ponovo stigli loše očitani i uvećani računi za struju.
Neki od njih se žale i na to da im EPS obračunava fiktivni dug iz prethodnog perioda, zbog čega su im računi znatno uvećani.
"Mi smo ovde već dva i po sata, ali smo se pomerili možda tri metra, jako sporo ide sve. Svi smo ovde uglavnom došli zbog reklamacije i ne znam uopšte da li ćemo stići na red danas", kaže Novosađanka iz reda za žalbe.
Dodaje i da retko ulaže reklamacije, ali da joj se sada pojavio navodni stari dug.
"Taj stari dug se javi, ja ga platim, a oni mi opet stave da imam zaduženje za prethodni period. Koliko sam čula, to je slučaj sa mnogim ljudima ovde. Ja odavde ne idem dok mi neko ne objasni šta se radi, pokušala sam da zovem call centar, ali tamo se samo uključi aparat. Ljudi su dolazili i odlazili i ostali smo mi koji se nadamo da ćemo danas rešiti ovaj problem. Mislim da bi trebalo da produže vreme ili da uvedu popodnevnu smenu, kad je već ovakva situacija", dodaje Novosađanka.

Novosađanin sa kojim je razgovarao reporter 021.rs ima sličan problem, a u trenutku razgovora ispred EPS-a je čekao više od sat i po vremena.
"Nerviralo me ili ne nerviralo sve ovo, džaba nam je šta god da radim dok nam je vlast ovakva", kaže on.
Portal 021.rs je pre više od nedelju dana pitanja o poslovanju EPS-a i Elektrodistribucije Srbije uputio Sektoru tržišne inspekcije Ministarstva unutrašnje i spoljne trgovine, kao i Pokrajinskom sekretarijatu za energetiku, ali odgovori i dalje nisu stigli.
Problemi sa računima za struju traju već mesecima - od toga da kasne, do toga da su uvećani bez pravog razloga.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Inženjeri danas sudu u Novom Sadu predaju peticiju za oslobađanje kolega: Građani pozvani na skup
16.04.2025.•
0
Zajednica "Zahtevi inženjera" predaće danas, 16. aprila Višem sudu u Novom Sadu peticiju za oslobađanje optuženih inženjera u slučaju pada nadstrešnice Železničke stanice.
FOTO: Luksuzan stan na Mišeluku - evo koliko košta
16.04.2025.•
0
Ukoliko vam je potrebna velika nekretnina za život ili posao, jedna takva je oglašena na prodaju.
FOTO: RTV i dalje delimično blokiran, građani se organizovali po smenama
16.04.2025.•
0
Delimična blokada zgrade Radio-televizije Vojvodine i dalje je u toku.
U Novom Sadu za jedan dan rođena 21 beba
16.04.2025.•
1
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođena 21 beba.
FOTO, VIDEO Skup ispred RTV-a: Blokada bi trebalo da traje celu noć
15.04.2025.•
23
Novosađani su se okupili ispred RTV-a preko zborova građana koji su pozvali na blokadu.
VIDEO: Studenti biciklisti stigli u Strazbur
15.04.2025.•
28
Studenti biciklisti stigli su, posle 13 dana puta, u Strazbur.
VIDEO: Kako su Novosađani ispratili dolazak studenata u Strazbur
15.04.2025.•
6
Studenti koji su 3. aprila iz Novog Sada biciklima krenuli za Strazbur stigli su na svoju krajnju destinaciju.
Sreda pred Novosađanima: Za svakoga ponešto
15.04.2025.•
0
Spremite se za lep dan, a u Novom Sadu vas očekuje i poneki događaj za kvalitetno trošenje vremena.
Inženjerska komora: Preispitati pritvor inženjerima
15.04.2025.•
2
Inženjerska komora Srbije uputila je apel sudu i tužilaštvu u Novom Sadu za preispitivanje neophodnosti daljeg trajanja pritvora inženjerima, u vezi sa padom nadstrešnice na železničkoj stanici.
"Gradsko zelenilo": Orezuju se topole u Limanskom parku
15.04.2025.•
2
"Gradsko zelenilo" je najavilo da će u narednom periodu orezivati topole u Limanskom parku.
VIDEO: Koncert podrške pritvorenim aktivistima ispred zatvora na Klisi
15.04.2025.•
0
Ispred Okružnog zatvora na Klisi organizovan je koncert podrške novosadskim aktivistima koji su u pritvoru.
Osam miliona za obnovu terena u OŠ "Petar Kočić" u Temerinu
15.04.2025.•
0
OŠ "Petar Kočić" raspisala je tender za obnavljanje sportskih terena u dvorištu ove škole u Temerinu.
Beočin planira tri nova vrtića: Više od 15,7 miliona za dokumentaciju
15.04.2025.•
2
Opština Beočin raspisala je tender za izradu projektno-tehničke dokumentacije za izgradnju tri nova vrtića, za šta je izdvojila više od 15,7 miliona dinara sa porezima.
Studenti organizuju prenos dočeka biciklista u Strazburu ispred RTV-a
15.04.2025.•
5
Novosadski studenti u blokadi fakulteta organizuju prenos dočeka biciklista u Strazburu.
Otac žene stradale u padu nadstrešnice podneo prijavu jer smatra da je ta nesreća teroristički čin
15.04.2025.•
9
Glavni javni tužilac Višeg javnog tužilaštva u Beogradu Nenad Stefanović primio je oštećenog Đura Racu, oca Goranke Raca, stradale u padu nadstrešnice na Železničkoj stanici u Novom Sadu.
Planira se parking preko puta Satelitske pijace: Izdvojeno skoro 35 miliona za radove
15.04.2025.•
12
"Parking servis" raspisao je javnu nabavku za izgradnju parkinga preko puta Satelitske pijace, za šta izdvaja 34,8 miliona dinara sa obračunatim porezima.
VIDEO Novosadski studenti najavili protest ispred Skupštine Vojvodine: "Već smo, doći ćemo opet"
15.04.2025.•
2
Novosadski studenti u blokadi najavili su protest ispred Skupštine Vojvodine.
Naredna dva dana 27 stepeni
15.04.2025.•
0
Naredna dva dana u Novom Sadu biće vetrovita i veoma topla.
U četvrtak protestni skup ispred kasarne u Vojvode Bojovića: "Ograda pada - sanacija kada?"
15.04.2025.•
0
Građani Mesne zajednice "Žitni trg" organizuju radionicu i protestni skup u četvrtak, 17. marta, sa ciljem skretanja pažnje na ugroženo kulturno nasleđe, kasarnu u Ulici vojvode Bojovića.
Zborovi Novog Sada pozivaju na novu blokadu RTV-a: "Sinoć smo izneverili studente"
15.04.2025.•
17
Zborovi građana Novog Sada pozvali su na novu blokadu Radio-televizije Vojvodine, s obzirom na to da je sinoć policija potisnula studente i odblokirala zgradu pokrajinskog javnog servisa.
Odmah nakon pada nadstrešnice proveravano da li je uzrok bila upotreba eksploziva
15.04.2025.•
10
Forenzičari Ministarstva unutrašnjih poslova već 2. novembra, dan nakon pada nadstrešnice, proveravali su da li je pad možda rezultat upotrebe eksplozivnih materija.
Komentari 161
Paor
Samo đilasoidima stižu?
Baš čudno?
NS
Cantona
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar